Відділення анестезіології бере свій початок у 1958 році, коли була створена «термінальна кімната», яка стала прообразом палат інтенсивної терапії. Згодом було створено відділення анестезіології і інтенсивної терапії, яке очолює лікар вищої каліфікаційної категорії Бойко Юрій Григорович.

Відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії розгорнуте на 15 ліжок, де 3 ліжка – реанімаційні зали, 2 ліжка– ізолятор, 10 ліжок – палати інтенсивної терапії.
Також лікарі відділення забезпечують проведення ургентних і планових оперативних втручань у 11 хірургічних відділеннях.
Щорічно у відділенні надається цілодобова та невідкладна допомога приблизно 1300 хворих із різними патологіями та проводиться близько 6800 різноманітних анестезій.
На лікування у відділенні анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії потрапляють хворі з відділень обласної лікарні, лікарень м. Чернівці, а також лікувальних закладів міст та районів області, які потребують допомоги на третьому рівні.
В реанімаційний зал госпіталізуються найважчі хворі, які потребують невідкладних реанімаційних втручань і постійного медичного контролю.
Кожна палата, ізолятор та реанімаційний зал має централізовану подачу кисню, сучасну дихальну апаратуру, кардіомонітори, пульсоксиметри, електрокардіограф, дефібрилятори, електровідсмоктувачі, інфузомати, набори для проведення інтубації трахеї та пункції і катетеризації магістральних судин.
Реанімаційний зал та палати оснащені функціональними ліжками.
11 операційних лікарні обладнані наркозними станціями, кардіомоніторами з капнографами для проведення низькопотокової анестезії севофлюраном.

Кваліфікований догляд за пацієнтами здійснюють медичні сестри та молодші медичні сестри, керівником і наставником яких є старша медична сестра, досвідчений фахівець вищої кваліфікаційної категорії, бакалавр медицини Мартинова Ірина Миколаївна.
Це одне з найбільших відділень лікарні, де працює досвідчений та кваліфікований медичний персонал.
- 25 лікарів що навчалися за спеціальністю «Анестезіологія та інтенсивна терапія»; з яких 18 – мають вищу атестаційну категорію, 5 – першу атестаційну категорію, 2 – другу атестаційну категорію,;
- 4 лікаря-лаборанта; з яких 2 – мають вищу атестаційну категорію, 1 – першу атестаційну категорію, 1 – без категорії;
- 51 сестер медичних; з яких 29 – мають вищу атестаційну категорію, 5 – першу атестаційну категорію, 4 – другу атестаційну категорію, 13 – без категорії;
- 6 лаборантів із середньою освітою;
- 16 сестер медичних молодших з догляду за хворими.
Головним завданням при лікуванні тяжкохворих у палатах інтенсивної терапії – є відновлення і стабілізація діяльності життєво-важливих функцій організму, постійний моніторинг, профілактика та лікування ускладнень.
Відділення забезпечує надання допомоги хворим з такою патологією:
- гострі порушення мозкового кровообігу за геморагічним та тромбо-ішемічним типами;
- важкі черепно-мозкові травми;
- кататравми;
- політравми;
- отруєння чадним газом;
- вторинні отогенні менінгіти;
- набряк легень, інфаркт міокарду, ТЕЛА в післяопераційному періоді;
- стан після утоплення, загального переохолодження, ураження струмом;
- септичні стани, які потребують інтенсивної терапії після оперативних втручань;
- цироз печінки, ускладнений кровотечею;
- кровотечі з ШКТ, варикозно-розширених вен, стравоходу;
- шокові стани;
- важкий панкреатит з поліорганною дисфункцією;
- післяопераційні стани;
- правець.
При проведенні знеболень головним завданням є безпечність пацієнта з точки зору анестезії під час операцій та болючих досліджень і маніпуляцій.
Анестезіолог під час операції ретельно слідкує за станом основних життєвих функцій: станом свідомості, тобто глибиною медикаментозного виключення свідомості, параметрами штучного дихання, станом кровотоку та вчасно корегує їх при необхідності.
У відділенні лікарі-анестезіологи виконують усі сучасні види знеболення при оперативних втручаннях, крім тих що потребують проведення штучного кровообігу, а саме:
- сучасна низькопотокова анестезія севофлюраном;
- тотальна внутрішньовенна анестезія з та без штучної вентиляції легень;
- комбінована анестезія;
- субарахноідальна анестезія;
- епідуральна анестезія та післяопераційне епідуральне знеболення;
- комбінована субарахноідально-епідуральна анестезія;
- регіонарні методи анестезії (блокада плечового сплетіння, і.т.д.);
- седація та знеболення при проведенні інструментальних методів дослідження, СКТ (спіральна комп’ютерна томографія), МРТ(магнітно-резонансна томографія) тощо.
Анестезіологами Чернівецької обласної лікарні проводиться консультативна робота у відділеннях лікарні, забезпечується надання невідкладної консультативної допомоги у лікувальних закладах міста і області (цілодобово виїзди по обласному територіальному центру екстреної медичної допомоги).
При зверненні до нас Ви можете розраховувати на високопрофесійну допомогу наших спеціалістів, доброзичливе та привітне ставлення усього медичного персоналу, який дотримується принципів, закладених в старому латинському девізі римських лікарів: Arte et humanite, labore et scientia! (Мистецтвом та людяністю, працею та знанням!)