Офтальмологічне відділення

Офтальмологічне відділення

Перші згадки про лікування офтальмологічних хворих в лікарні датуються 1895 роком, а з 1896 року відкривається  окреме очне відділення. На протязі десятиліть потужність відділення змінювалась і на кінець 2018 року відділення налічує 55 ліжок.

Petrovska-N-V
Петровська Н.В.

У відділенні цілодобово надається невідкладна допомога жителям міста Чернівці і області з травмою ока та іншими гострими захворюваннями. На базі відділення функціонує обласний офтальмологічний травматологічний центр.

Очолює відділення Петровська Надія Валеріївна, лікар вищої кваліфікаційної категорії, магістр з управління персоналом та страхування. Являється співавтором 12 друкованих наукових статей. Проходила стажування в МНТК “Мікрохірургія ока” ім. акад. С. М. Федорова (м. Москва) та в Швейцарії. Приймала участь більше ніж в 70 всеукраїнських та міжнародних конференціях.

Chopiuk-Z-M
Чопюк З.М.

 

У відділенні працює 64 співробітника, з них 15 лікарів, 24 медичні сестри, 25 молодших медичних сестер, 12 лікарів відділення атестовані на вищу категорію.

Кваліфікований догляд за пацієнтами здійснюють медичні сестри, керівником яких є старша медична сестра, досвідчений фахівець вищої кваліфікаційної категорії бакалавр медсестринської справи Чопюк З.М.

Роботу в операційній забезпечує старша операційна сестра, фахівець вищої кваліфікаційної категорії Кушнірюк Т.Г.

Kushniriuk-T-H
Кушнірюк Т.Г.

Відділення являється лікувальною базою ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет. На кафедрі очних хвороб працює 1 доктор медичних наук і 3 кандидати медичних наук. Щорічно на кафедрі та на базі відділення підвищують свою кваліфікацію лікарі – офтальмологи, медичні сестри ЛПУ області.

Відділення оснащене: операційними мікроскопами, апаратом УЗД, факоемульсифі-катором, YAG-лазером,   обладнанням для обстеження переднього та заднього відділу очного яблука (щільові лампи, електроофтальмоскопи, бінокулярний офтальмо-скоп, діагностичні лінзи), периметром, офтальмометром, рефрактометром, тонометрами.

Фахівці офтальмологічного відділення володіють сучасними діагностичними технологіями, які дозволяють діагностувати та лікувати різноманітні захворювання очей. Освоєні та широко застосовуються такі сучасні методи: візометрія, пряма та зворотня офтальмоскопія, біомікроскопія, скіаскопія, рефрактометрія, офтальмометрія, периметрія, офтальмохромоскопія, УЗД ока, тонометрія, тонографія, гоніоскопія, екзофтальмометрія, флюоресцентна ангіографія. Виконуються такі оперативні втручання як: видалення вікових і травматичних катаракт (ФЕК), імплантація штучного кришталика, лазерна дисцизія вторинних катаракт, антиглаукоматозні операції; виправлення косоокості, операції на сльозовивідних шляхах, склеропластичні операції, пластика повік, лазерна іридотомія, первинна хірургічна обробка ран очного яблука та його придатків, видалення внутрішньоочних сторонніх тіл,інтравітреальне введення лікарських препаратів.

Хірургічний профіль відділення обумовлює велику кількість оперативних втручань на мікрохірургічному рівні з використанням сучасних технологій (іридопластика, факоемульсифікація з імплантацією інтраокулярної лінзи (ІОЛ), підшивання лінзи з одномоментною пластикою райдужки, використання внутрішньокапсульних кілець при підвивихах кришталика, антиглаукоматозні операції нових модифікацій, кератопластика, передня вітректомія, біологічне покриття рогівки).

Основні напрямки роботи:

  • хірургія катаракти;
  • хірургія глаукоми;
  • пластичні операції на повіках;
  • лазерна хірургія переднього відрізку ока та вітреолізіс;
  • хірургія з приводу патології слізних органів;
  • хірургічні втручання з приводу травм ока;
  • всебічна офтальмологічна діагностика на найсучаснішому обладнанні.

Відвідування хворих у відділенні родичами з 16.00-19.00.

Щоденно з понеділка по п’ятницю лікарем-офтальмологом ведеться консультативний прийом хворих в консультативній поліклініці з 9.00 до 15.00.

Консультативний прийом завідувача відділення Петровської Н.В. проводиться щочетверга з 11.00 до 12.30 в консультативній поліклініці у м. Чернівці,вул. Буковинська, 4-А.

При зверненні до нас Ви можете розраховувати на високопрофесійну допомогу наших спеціалістів, доброзичливе та привітне ставлення усього медичного персоналу, який дотримується принципів, закладених в старому латинському девізі римських лікарів: Arte et humanite, labore et scientia! (Мистецтвом та людяністю, працею та знанням!)