Господарська служба

Господарська служба

Господарська служба обласної клінічної лікарні має цікаву, більш ніж сторічну історію. З початку існування діяльність господарської служби була спрямована на максимальне самозабезпечення основних потреб лікарні. У той час до господарства лікарні входили: автономна електрична станція, насосне водопостачання із власних криниць, млин, пральня, харчоблок. Опалення було пічне. Потреби у продуктах харчування лікарня забезпечувала, значною мірою, завдяки тваринницькій фермі та підсобному господарству. Такий стан справ зберігався до кінця 50-х рр. минулого століття. Згодом лікарня перейшла на централізоване постачання.

У даний час господарська служба забезпечує життєдіяльність лікарні, площа якої складає 4,9 га. На ній розміщені 23 будівлі загальною площею 25 тис.м2. Служба складається з котельні, пральні, харчоблоку, електрогосподарства, транспортного підрозділу, телефонної станції, ліфтового господарства і сантехнічного підрозділу. Загальна довжина комунікацій системи трубопроводів тепловодопостачання складає 7,5 км. На території лікарні розташовані дві трансформаторні підстанції. Загальна установча потужність електромережі складає 1200 кВт. На випадок аварійного відключення електропостачання живлення всіх операційних блоків, котельні та частково лікувальних корпусів забезпечується автономним резервним джерелом ДЕС-100/400, який працює в автоматичному режимі та додатковими акумуляторними батареями.

Kuznetsova-N-V
Керівник господарської служби – заступник головного лікаря з технічних питань Кузнецова Н.В.

Господарська служба налічує 90 працівників. Разом з адміністрацією лікарні вона проводить постійну наполегливу роботу для забезпечення життєдіяльності лікарні та утримання у належному стані об’єктів і технічного обладнання. Так, за останні два роки, на проведення капітального ремонту об’єктів нерухомості, реконструкцію та утримання їх у належному стані, використано понад 8,5 млн. грн.

Велика увага приділяється програмі енергозбереження. Її реалізація включає комплекс заходів: реконструкцію котельні з заміною теплотехнічного обладнання на більш ефективне, заміну вікон та вхідних дверей на більш теплостійкі, заміну теплоізоляції системи теплопостачання тощо. Все це дозволило скоротити споживання природного газу на 40%, а води на 30%.

Активно ведеться робота з охорони довкілля, збереження історико-культурної спадщини, догляд існуючих та створення нових зелених насаджень. Так, у парковій зоні лікарні налічується більше 200 дерев, а за останній рік було висаджено 180 саджанців дерев і кущів.