У Всесвітній день серця в Чернівецькій обласній лікарні запрацювали сучасні кардіо- та нейрореанімації

У Всесвітній день серця в Чернівецькій обласній лікарні запрацювали сучасні кардіо- та нейрореанімації

В ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» запустили в роботу два сучасні, створенні за європейськими стандартами, реанімаційні блоки.
Один для пацієнтів з гострим інфарктом міокарда, інший для пацієнтів з гострими порушеннями мозкового кровообігу.
Реанімаційні оснащені за найсучаснішим принципом, зокрема забезпечені дихальною апаратурою, системою клімат-контролю, припливно-витяжною вентиляцією для знезараження повітря, системою подачі медичних газів, сучасною системою моніторингу, яка дозволяє вивести дані про стан кожного пацієнта на облаштовані медичні пости та індивідуально кожному лікарю на мобільний телефон. Відтак, у разі погіршення стану пацієнта система моніторингу негайно надсилає сигнал тривоги на медичний пост та безпосередньо лікарю.
Водночас, реанімаційні блоки укомплектовані висококваліфікованими кадрами.
Як розповідає генеральний директор ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» Дмитро ДОМБРОВСЬКИЙ, запуск у роботу даних реанімаційних блоків є новим значним кроком до підвищення рівня якості надання медичної допомоги пацієнтам з гострими станами.
– Досі в нашій лікарні функціонував тільки один реанімаційний підрозділ на 15 ліжок, чого стало вкрай мало. Останнім часом спостерігається тенденція до значного зростання пацієнтів з інфарктами та інсультами. Відтак, для підвищення якості надання медичної допомоги важким пацієнтам, запустили в роботу окремо нейрон- та кардіореанімації, де вже надається допомога за інноваційним підходом, – додає генеральний директор.
На поточний ремонт приміщень та придбання обладнання для реанімаційних блоків, було скеровано кошти, отримані лікарнею за договором із НСЗУ.