Щодо листа Міністерства охорони здоров’я України  №25-04/26599/2-23 від 20.09.23 р. 

Щодо листа Міністерства охорони здоров’я України  №25-04/26599/2-23 від 20.09.23 р. 

На адресу Чернівецької обласної ради надійшов лист Міністерства охорони здоров’я України  №25-04/26599/2-23 від 20.09.23 р.

Вважаємо за доцільне прокоментувати зміст, викладений в даному листі та прояснити ситуацію.  

Зі змісту даного листа вбачається, що ОКНП «Чернівецька обласна лікарня» здійснила закупівлю  лікарських засобів, які не включені до Національного  переліку, а також відсутні  у галузевих  стандартах у сфері охорони здоров’я на загальну суму 14017 тис грн, що суперечить Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333;

Крім того, в листі вказано, що препарати, які не входять в національний перелік мають сумнівну клінічну доцільність.

ОКНП «Чернівецька обласна лікарня», ретельно перевіривши проведені закупівлі лікарських засобів за 2023р., вважає необхідним публічно спростувати звинувачення в  нераціональному  використанні коштів та недодержання стандартів медичної допомоги та клінічних протоколів.

Перше. Відповідно до абзацу 3 пункту 1-1 Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333 за наявності бюджетних асигнувань, що залишаються після визначення повного обсягу потреби в лікарських засобах, включених до Національного переліку основних лікарських засобів, замовники можуть також здійснювати закупівлі лікарських засобів, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та не включені до зазначеного Національного переліку. При цьому закупівля лікарських засобів здійснюється за принципом максимальної економії та ефективності із застосуванням галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Протягом 2023 року ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» залучено в якості благодійної допомоги лікарських засобів на суму 22 528 772,8 грн, які оприбутковані та використовуються в лікуванні пацієнтів з різними нозологічними формами

В цей же період ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» здійснила закупівлю лікарських засобів на загальну суму 36 415 000 грн.

З них лише на на суму 6 191 000 грн. були закуплені  лікарські засоби, які не включені до Національного переліку основних лікарських засобів.

При цьому у відповідності до пункту 1-1 Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. №333 на закупівлю цих лікарських засобів були витрачені кошти, які залишились після визначення повного обсягу потреби в лікарських засобах, включених до Національного переліку основних лікарських засобів. 

Друге.  Більшість  закупівель лікарських засобів, які були здійснені ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня»,  перевірялись Державною аудиторською службою, яка не виявила порушень Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333. 

Третє. Всі препарати, що закуповувались лікарнею, були зареєстровані у встановленому законодавством порядку. Факт державної реєстрації кожного із закуплених лікарських засобів  підтверджений копією реєстраційного посвідчення на лікарський засіб або інформацією з Державного реєстру лікарських засобів України.

Також всі препарати, що включені у протоколи надання допомоги при різних нозологічних формах, затверджені клінічними настановами та наказами МОЗ. що доводить їх клінічну ефективність.

Додатково звертаємо увагу, що з початку 2023 року в ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» було проліковано більше 19 000 пацієнтів (в тому числі ВПО та інші вразливі версти населення). Всі препарати, які зазначені в листі МОЗ №25-04/26599/2-23 від 20.09.23р.  пацієнти отримували безкоштовно в комплексному лікуванні.

Не дивлячись на важкий військовий час, лікарня не тільки забезпечує своїх пацієнтів безкоштовними ліками, але і активно розвивається, відкриваючи нові відділення: реабілітаційне відділення, відділення інтервенційної кардіології, активно впроваджує трансплантологію на теренах Чернівецької області.

Працівникам ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» вчасно і в повному обсязі виплачується заробітна плата.

Отже, Лікарня при закупівлі лікарських засобів діє у відповідності до чинного законодавства про закупівлі та Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333