Трансплантологія є пріоритетним напрямом розвитку в Чернівецькій обласній лікарні

Трансплантологія є пріоритетним напрямом розвитку в Чернівецькій обласній лікарні

Одним з пріоритетним напрямків діяльності обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна клінічна лікарня» є розвиток трансплантології, про це свідчить укладення з Спеціалізованою державною установою «Український центр трансплант-координації» (СДУ «УЦТК») чергового Договору про медичне обслуговування населення з надання спеціалізованої медичної допомоги методом трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів від 30.08.2023 року № ТОЛ-3083002 (надалі – Договір). В рамках вказаного Договору лікарня надає послуги з медичного обслуговування населення, а саме: Алотрансплантація нирки (від донора-трупа), у тому числі донорський етап в кількості – 2 шт.

З моменту започаткування трансплантології в Чернівецькій області в нашій лікарні проведено п’ять трансплантації нирок, а саме:

Алотрансплантація нирки (від живого донора), в тому числі донорська нефректомія в кількості – 2;

Алотрансплантація нирки (від донора-трупа), у тому числі донорський етап в кількості – 3.

Трансплантація застосовується виключно за наявності медичних показань і здійснюється відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я за згодою об’єктивно поінформованої дієздатної особи (реципієнта), крім випадків, передбачених законодавством.

Наявність у пацієнта медичних показань для застосування трансплантації встановлює консиліум лікарів закладу охорони здоров’я, в якому пацієнт перебуває на лікуванні чи диспансерному обліку.

Відповідно до Договору, пацієнт набуває прав на отримання послуг з медичного обслуговування населення, з моменту підтвердження наявності у нього медичних показань для застосування трансплантації, встановлених консиліумом лікарів відповідного закладу охорони здоров’я, в якому він перебуває на лікуванні.

Звертаємо Вашу увагу, що згідно з умовами Договору про медичне обслуговування населення з надання спеціалізованої медичної допомоги методом трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів ці послуги оплачуються за рахунок коштів державного бюджету і надаються без додаткової плати пацієнта.

Заклад охорони здоров’я не має права вимагати від пацієнтів незаконну винагороду в будь-якій формі, яка є попередньою чи наступною умовою для отримання пацієнтами медичних послуг, що надаються згідно з Договором.

 Контактні дані: e–mail: transplantcentbuk@gmail.com

тел. 095 664 38 71 – Галина ШКІОПУ

адреса: м. Чернівці, вул. Головна, 137