8 серпня – Міжнародний день офтальмології

8 серпня – Міжнародний день офтальмології

Восьмого серпня відзначають Міжнародний день офтальмології. Цю дату святкують також у США, Греції, Угорщині, Італії, Венесуелі, Чехії та інших країнах.
На базі Чернівецької обласної лікарні працює підрозділ офтальмології, перші згадки про лікування в якому датуються ще 1895 роком. Нині на базі підрозділу функціонує єдиний в області обласний офтальмологічний травматологічний центр, де цілодобово надають невідкладну допомогу пацієнтам із травмою ока та іншими гострими захворюваннями очей.
– Офтальмологія розвивається надзвичайно швидко. Тому ми мусимо крокувати у ногу з часом і постійно здобувати нові знання. Щороку наші фахівці відвідують міжнародні конференції. Зокрема, у вересні плануємо поїздку у Відень, – розповідає Надія ПЕТРОВСЬКА, начальник офтальмологічного підрозділу, лікар вищої кваліфікаційної категорії, магістр з управління персоналом та страхування. – Вченими створюються просто космічні апарати для лікування очей, які працюють на мікрорівні, на рівні не тканин, а клітин. І ми маємо за цим усім встигати.
В офтальмологічному підрозділі Чернівецької обласної лікарні працює єдиний на заході України лазер для вітреолізису Ellex, який дозволяє ефективно і швидко позбуватися помутнінь у скловидному тілі ока, так званих «плаваючих мушок». Нещодавно у нас з’явився лазер для терапевтичного та оперативного лікування глаукоми на різних стадіях. Це дозволяє моніторити пацієнтів із глаукомою. Адже якщо глаукому не лікувати, зір знижується або й втрачається безповоротно. Ми здійснюємо також ультразвукове видалення катаракти. До нас звертаються мешканці не лише Чернівецької області, а й інших областей.
Робота офтальмолога потребує витримки, терпіння, відточених рухів. На базі офтальмологічного підрозділу проходять навчання лікарі-інтерни. Відділення є лікувальною базою Буковинського державного медичного університету. На кафедрі очних хвороб працює двоє докторів медичних наук і троє кандидатів медичних наук. Щорічно на кафедрі та на базі відділення підвищують свою кваліфікацію лікарі.
У Міжнародний день офтальмології хочеться побажати колегам не втрачати запал і любов до цієї роботи, щоб вони не розчарувалися і не розчарували цю професію. Адже офтальмологія потребує дуже тонких рухів, обережності, чуйного ставлення до пацієнта. Нині, у стресові часи для України, мрію про те, щоб, незважаючи на наші реалії, люди не забували обстежуватися і вчасно лікуватися. Серце обливається кров’ю, коли ти 10-15 років намагався врятувати людині зір, а вона приходить через тривалий час, і ти вже нічим допомогти не можеш. Нам, як і всім медикам, легше попередити хворобу, ніж потім усувати її наслідки.
Основні напрямки роботи офтальмологічного підрозділу:
– хірургія катаракти;
– хірургія глаукоми;
– пластичні операції на повіках;
– лазерна хірургія переднього відрізку ока та вітреолізіс;
– хірургія з приводу патології слізних органів;
– хірургічні втручання з приводу травм ока;
– всебічна офтальмологічна діагностика на найсучаснішому обладнанні.
050 103 02 35 – тел. офтальмологічного підрозділу ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня»
* Дана інформація не являється рекламою. Публікується, згідно статті 78 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»