Спілкувався із сенаторами, вивчав досвід роботи медичних закладів та виступав на американському телебаченні

Спілкувався із сенаторами, вивчав досвід роботи медичних закладів та виступав на американському телебаченні

Депутат Чернівецької обласної ради, генеральний директор ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» Дмитро Домбровський відвідав штат Айова (США). Візит відбувся у рамках програми обміну досвідом Конгресу Сполучених Штатів Америки «Відкритий світ». США відвідали п’ятеро керівників медичних закладів в Україні.
Мета програми – покращувати взаєморозуміння й зміцнювати співробітництво між Україною та Сполученими Штатами. Вона дає можливість українським лідерам у різних галузях діяльності зустрітися зі своїми американськими колегами й обмінятися досвідом та ідеями з найважливіших для обох сторін питань.
Під час робочої поїздки Дмитро Домбровський ознайомився з політичною системою штатів та поспілкувався із сенаторами Едді Ендрюсом та Анет Свіні. Вони обговорили підтримку України на різних рівнях, а також надання гуманітарної допомоги медичній галузі.
Крім того, керівник Чернівецької обласної клінічної лікарні разом з іншими учасниками програми «Відкритий світ» вивчав роботу системи охорони здоров’я США. Вони ознайомилися з організацією діяльності та управління закладами медичної сфери, особливостями фінансування лікувальних установ та доступністю медичної допомоги для населення.
💬«Ця поїздка була корисною, оскільки ми мали змогу ознайомитись з уже реформованою системою охорони здоров’я. У США медична реформа відбулась раніше і там заклади охорони здоров’я вже давно працюють за новим принципом. Американська медицина перебуває на такому ж високому рівні, як і європейська. Там працює страхова медицина. В Україні поки є державний страхувальник – НСЗУ. Отримавши нагоду порівняти, зрозуміли, що реформа української охорони здоров’я рухається до світових стандартів, – розповів Дмитро Домбровський. – Був приємно вражений прихильністю, доброзичливістю американців, а ще більше – їхнім патріотизмом і любов’ю до своєї держави».
У рамках програми «Відкритий світ» керівники медичних установ з України взяли участь у передачі на американському телебаченні.