У Чернівецькій обласній лікарні проводять ЗАМІНУ АОРТИ

У Чернівецькій обласній лікарні проводять ЗАМІНУ АОРТИ

Аорта – це головна і найбільша в організмі людини артеріальна судина, яка виходить з лівого шлуночка серця й забезпечує постачання крові, збагаченої киснем,  до усіх органів і систем.

Часто трапляється, атеросклероз черевного відділу аорти, або аневризма аорти. Обидва стани становлять серйозну загрозу життю й потребують термінового хірургічного втручання. Складні і об’ємні оперативні втручання на судинах проводять в ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня».

Днями у підрозділі хірургії судин ЧОКЛ була проведена операція – аортобіфеморальне алопротезування (заміна частини аорти і клубових артерій), а також тромбектомію обох стегнових артерій. Операція тривала близько чотирьох годин.

Складне оперативне втручання провела операційна бригада у складі: генерального директора, судинного хірурга, професора Дмитра ДОМБРОВСЬКОГО та лікарів-судинних хірургів підрозділу хірургії судин Романа МАРЧУКА, Юлії ПШИБОРОВСЬКА, Олега МАСНОГО.

Попередньо було відомо, що 63-річний пацієнт звернувся за медичною допомогою зі скаргами на сильно виражений нічний больовий синдром у ногах, а також кульгавість. Хворів упродовж тривалого часу. За адекватною медичною допомогою досі не звертався.

Йому було встановлено діагноз: «Атеросклероз аорти ІІІ ст. Оклюзія клубових артерій білатеральна. Хронічна артеріальна недостатність ІІІ ст. правої нижньої кінцівки». Даний стан дуже небезпечний, адже внаслідок ішемії він міг втратити ноги. Єдиним способом лікування такої патології є повна заміна біфуркації аорти, що й було успішно виконано.

Відсічено уражену атеросклерозом частину аорти. На місце видаленої частини судини встановлено тканинний судинний протез.

Даний протез надалі служить судиною, по якій циркулює кров. Він зроблений зі спеціальних медичних матеріалів і є цілком безпечним для здоров’я людини. Зсередини протез має певне медичне покриття, яке запобігає тромбоутворенню.

Кровопостачання до нижніх кінцівок відновлюється й пацієнту вдається уникнути важких інвалідизуючих наслідків.

Заміна аорти в Чернівецькій обласній лікарні також проводиться при аневризмі, коли стінки аорти розтягуються й стоншуються. Даний стан дуже небезпечний, адже у разі ненадання адекватної медичної допомоги, може призвести до смерті хворого.

Оперативні втручання з протезування аорти проводяться в обласній лікарні впродовж десятиліть. Відповідно, судинні хірурги мають великий досвід у проведенні об’ємних та багатоетапних операцій.

Звертайтесь на консультацію 050 103 08 66 – тел. хірургії судин ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня»

* Дана інформація не являється рекламою. Публікується, згідно статті 78 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»