Високоповажна медична громадо, дорогі колеги, мужні воїни-фронтовики!

Високоповажна медична громадо, дорогі колеги, мужні воїни-фронтовики!

Ось і добігає завершення 2022 рік, який став для всіх нас рубежем, що розділив наше життя на «до» і «після». Рік, який змінив нас всіх назавжди. На жаль, нашій Батьківщині й багатьом співвітчизникам довелось відчути страшний смак війни, глибокий відчай і гіркий біль втрат. Багатьом не судилось дожити до цього часу. Закатовані, вбиті й полеглі за нашу незалежність, за наш з Вами спокій, – вони назавжди залишаться у нашій пам’яті. Молимо Всевишнього, щоб упокоїв їхні змучені душі у світлицях Царства Небесного.
Чорний скорботний 2022 рік… Не таким ми хотіли його бачити, зустрічаючи минулої зими. А сьогодні, стоячи на порозі нового року вже не маємо ілюзій. І відчуваємо не дух свята, а – дух боротьби. Наші захисники, наші мужні воїни наповнюють нас силою. І якщо вони там на фронті, на «нулі», не здаються, то ми всі тут в тилу просто не маємо права на відчай. Як й розуміємо, що не маємо права їх підвести. Україна має стати сильною правовою й конституційною європейською державою. І кожний має почати цей шлях із себе.
І відзначу, що колектив Чернівецької обласної клінічної лікарні, не змарнував цей рік, подарований нам Господом надто дорогою ціною, – життями наших військовослужбовців. Ми – в тилу, але не бездіяльні. Розвиток став супутником нашої лікарні у 2022 році. У закладі охорони здоров’я було започатковано шість абсолютно нових напрямів надання медичної допомоги. У їх числі такі напрями надання високоспеціалізованої хірургії, як трансплантація органів, інтервенційна кардіологія і кардіохірургія, оперативна онкологія. Приміром, трансплантація органів в Чернівецькій області до цього часу взагалі здавалась неможливою. Однак тільки за 2022 рік в ЧОКЛ було проведено три успішні пересадки нирки та два забори донорських органів. Окремо в лікарні впровадили напрямки хіміотерапії, паліативної допомоги, реабілітації, що в час війни є особливо актуальним.
Впровадження нових напрямів діяльності та налагодження роботи із НСЗУ дозволило збільшити фінансування, відповідно зберегти колектив і, незважаючи на складний воєнний час, уникнути масових скорочень медичних працівників. Навіть приумножили колектив закладу, збагатили його високопрофесійними медичними фахівцями, які через бойові дії були змушені переїхати до нашої області.
Завдяки сумлінній наполегливій праці всього колективу медзакладу, а також підтримці крайової влади, лікарня закінчує фінансовий рік без жодних боргів.
Протягом року колектив лікарні активно допомагав ЗСУ, передаючи на фронт лікарські засоби, вироби медичного призначення, амуніцію, харчі, транспортні засоби.
Тож, дорогі колеги, ми гідно впорались з усіма викликами! Щиро дякую кожному з Вас!
У 2023-ому викликів буде не менше, бо війна триває. Знаю, Ви готові до них. Тільки вперед! До перемоги! До розвитку! До розбудови нової квітучої України!
Водночас, уповаємо на Господа, просимо Всевишнього про милосердя для нашого народу і про захист наших воїнів.
Зустрінемось у Новому році!
З повагою, генеральний директор ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня». Дмитро ДОМБРОВСЬКИЙ