Додіалізна трансплантація: з Чернівецької ОКЛ виписали другого пацієнта з успішно пересадженою ниркою

Додіалізна трансплантація: з Чернівецької ОКЛ виписали другого пацієнта з успішно пересадженою ниркою

Нещодавно в ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» було проведено родинну трансплантацію. Пересадку нирки здійснювала операційна бригада у складі лікарів-хірургів Першого медичного об’єднання м. Львів та Чернівецької обласної клінічної лікарні.
Операція та після операційний період пройшли успішно. 36-річного пацієнта виписано на амбулаторний етап реабілітації та спостереження.
– Щиро вдячна лікарям зі Львова та нашим медикам Чернівецької обласної лікарні за врятоване життя мого чоловіка, зокрема лікуючому лікарю Галині ШКІОПУ, Юрію БОГАТЧУК та генеральному директору Дмитру ДОМБРОВСЬКОМУ. Оремо адресую подяку матері Марії, яка ризикуючи власним життям і здоров’ям, наважилась на таку складну операцію, щоб спасти свого сина, мого чоловіка, батька наших дітей, – каже дружина трансплантованого пацієнта Юлія НИКОЛАЙЧУК.
Як відзначає лікар-трансплант-координатор, лікар-нефролог ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», експерт Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА з «Нефрології» Галина ШКІОПУ особливістю даної трансплантації було те, що вона стала додіалізною. Тобто пацієнт до пересадки нирки не був обтяжений процедурами гемодіалізу.
– У даного пацієнта ниркова недостатність прогресувала дуже швидко. Відтак, постали перед вибором або переходити на замісну ниркову терапію, або вдатися до пересадки нирки. Пацієнт не бажав обтяжувати родичів, однак його матір рішуче наполягала на трансплантації. Тож відбулась так звана додіалізна пересадка нирки, що дуже суттєво для здоров’я самого пацієнта. Завдяки своєчасній трансплантації, вдалось уникнути ускладнень з боку інших органів і систем, зокрема серцево-судинної, – розповідає Галина ШКІОПУ.
Дане оперативне втручання стало другим, яке було проведено у рамках договору з Міністерством охорони здоров’я України.
– Драга успішна пересадка нирки – знакова подія для всього колективу нашої лікарні, адже є свідченням тому, що трансплантації бути в Чернівцях! Фахівці обласної лікарні докладають максимальних зусиль до розвитку цього напрямку медичної допомоги в області. У перспективі плануємо запровадити трансплантацію серця та печінки, – ділиться планами розвитку генеральний директор ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Дмитро ДОМБРОВСЬКИЙ.
❗❗❗ ДОВІДКОВО
ОКНП «Чернівецька обласна клі6інча лікарня» працює за договором з Міністерством охорони здоров’я України про медичне обслуговування населення з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги методом трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.
Трансплантація застосовується виключно за наявності медичних показань і здійснюється відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я за згодою об’єктивно поінформованої дієздатної особи (реципієнта), крім випадків, передбачених законодавством.
Наявність у пацієнта медичних показань для застосування трансплантації встановлює консиліум лікарів закладу охорони здоров’я, в якому пацієнт перебуває на лікуванні чи диспансерному обліку.
Згідно з умовами Договору, трансплантація органів та інших анатомічних матеріалів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.
* Дана інформація не являється рекламою. Публікується, згідно статті 78 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»