



– Розвиток сучасної хірургії не можливий без розвитку малоінвазивної хірургії. Це саме той напрямок, куди рухається уся світова хірургічна наука. Відповідно у всіх пріоритетних напрямках розвитку Чернівецької обласної лікарні орієнтуємось на сучасні світові тенденції, – каже генеральний директор ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Дмитро ДОМБРОВСЬКИЙ. – Малоінвазивні хірургічні втручання дозволяють пацієнтам легше переносити маніпуляції, після чого вони швидко повертаються до звичного життя й відновлюють працездатність. При цьому дуже високою є ефективність таких операцій, адже у багатьох випадках вдається уникнути видалення органа й зберегти його функціонування. Такі органозберігаючі операції допомагають пацієнтам запобігти інвалідності, що вкрай важливо для повноцінного продовження життя.



Кіста селезінки – утворення однієї або декількох порожнин, заповнені рідиною. Діагностується дана патологія у 0,5-1% людей, у половини з них хвороба виявляється випадково. У жінок захворювання реєструється у 3-5 разів частіше, ніж у чоловіків. Вік більшості пацієнтів з цією патологією 35-55 років.
Найчастіше симптоми кісти селезінки не виявляють себе. Перші характерні ознаки стають відчутні вже тоді, коли змінюється розмір кісти, тобто вона наростає і запалюється, але іноді можуть спостерігатися нападоподібні болі або спазми в районі лівого підребер’я, які супроводжуються нудотою або блювання, підвищенням температури тіла. Коли ж кіста досягає значних розмірів, то біль починає віддавати в лопатку і плече, виникає відчуття тяжкості, апатія, задишка, невеликий кашель, поколювання в грудях. При утворенні кісти близько 20-ти відсотків від загального розміру селезінки, відчувається слабкість і озноб, дисфункція шлунка, нудота.
* Дана інформація не являється рекламою. Публікується, згідно статті 78 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»


