ОРГАНОЗБЕРІГАЮЧІ ОПЕРАЦІЇ В ОБЛАСНІЙ ЛІКАРНІ

ОРГАНОЗБЕРІГАЮЧІ ОПЕРАЦІЇ В ОБЛАСНІЙ ЛІКАРНІ

❗ Лікарі-хірурги ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» провели лапароскопічне видалення кіст селезінки зі збереженням органа. Зокрема, високотехнологічну малоінвазивну операцію здійснили професор, доктор медичних наук кафедри хірургії №1 БДМУ Віталій МАКСИМ’ЮК та доцент, кандидат медичних наук кафедри хірургії №1 БДМУ Володимир ТАРАБАНЧУК.
🔵Повна тривалість операції склала близько години. Вже на другу добу пацієнт був на ногах і відповідно виписаний зі стаціонару на амбулаторний етап відновлення.
🟡Як відзначають хірурги, лапароскопічні операції при паталогічних утвореннях селезінки – найбільш оптимальний та альтернативний метод лікування, адже він дозволяє повністю ліквідувати паталогічні ураження та мінімізувати наслідки захворювання.
🔵Оскільки селезінка є досить багатофункціональним органом, то видаляти її варто лише в крайньому випадку. Відтак, застосування лапароскопії допомагає не тільки швидко відновитися хворому після хірургічного втручання, але й зберегти сам орган та максимально всі його функції.
– Розвиток сучасної хірургії не можливий без розвитку малоінвазивної хірургії. Це саме той напрямок, куди рухається уся світова хірургічна наука. Відповідно у всіх пріоритетних напрямках розвитку Чернівецької обласної лікарні орієнтуємось на сучасні світові тенденції, – каже генеральний директор ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Дмитро ДОМБРОВСЬКИЙ. – Малоінвазивні хірургічні втручання дозволяють пацієнтам легше переносити маніпуляції, після чого вони швидко повертаються до звичного життя й відновлюють працездатність. При цьому дуже високою є ефективність таких операцій, адже у багатьох випадках вдається уникнути видалення органа й зберегти його функціонування. Такі органозберігаючі операції допомагають пацієнтам запобігти інвалідності, що вкрай важливо для повноцінного продовження життя.
🟡 Видалення патологічних ділянок кісти проводили за допомогою спеціальних тонких інструментів (ультразвукові хірургічні ножиці, апарат електротермічного лігування). Використання спеціальних інструментів і обладнання допомагає проводити операції такого типу практично безкровно, що не тільки зручно, але й не несе несприятливих наслідків.
☎ 050 103 03 47 – підрозділ хірургії ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня»
❗ ДОВІДКОВО
Кіста селезінки – утворення однієї або декількох порожнин, заповнені рідиною. Діагностується дана патологія у 0,5-1% людей, у половини з них хвороба виявляється випадково. У жінок захворювання реєструється у 3-5 разів частіше, ніж у чоловіків. Вік більшості пацієнтів з цією патологією 35-55 років.
Найчастіше симптоми кісти селезінки не виявляють себе. Перші характерні ознаки стають відчутні вже тоді, коли змінюється розмір кісти, тобто вона наростає і запалюється, але іноді можуть спостерігатися нападоподібні болі або спазми в районі лівого підребер’я, які супроводжуються нудотою або блювання, підвищенням температури тіла. Коли ж кіста досягає значних розмірів, то біль починає віддавати в лопатку і плече, виникає відчуття тяжкості, апатія, задишка, невеликий кашель, поколювання в грудях. При утворенні кісти близько 20-ти відсотків від загального розміру селезінки, відчувається слабкість і озноб, дисфункція шлунка, нудота.
* Дана інформація не являється рекламою. Публікується, згідно статті 78 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»