«Трансплантація вважається  найвищим рівнем хірургії  у світі, оскільки є технічно  найбільш складною. Попри  те, завдяки скоординованій  командній роботі, перша  пересадка пройшла без  ускладнень», – Д. Домбровський

«Трансплантація вважається найвищим рівнем хірургії у світі, оскільки є технічно найбільш складною. Попри те, завдяки скоординованій командній роботі, перша пересадка пройшла без ускладнень», – Д. Домбровський

У трансплантації нирки, яка вперше відбулась в Чернівецькій області, взяли участь лікарі Першого територіального медичного об’єднання м. Львів та троє лікарів ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня». У їх числі – в. о. генерального директора ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», лікар-судинний хірург, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Дмитро ДОМБРОВСЬКИЙ.
– Трансплантація вважається найвищим рівнем хірургії у світі, оскільки є технічно найбільш складною. Вперше брав участь в оперативному втручанні з приводу пересадки органів. Мав нагоду оперувати під час вживлення донорського органа реципієнту. Надзвичайно приємно було стояти за операційним столом пліч-о-пліч із молодими, та попри те, дуже потужними й висококваліфікованими трасплантологами зі Львова, які ефективно відпрацювали усі етапи трансплантації. Вразила злагодженість команди. Незважаючи на напруження, була чітка, відточена до автоматизму, скоординована робота. Відтак, весь складний процес, який відбувався в ході операції, пройшов без особливих труднощів та завершився досить швидко. Для мене як для судинного хірурга, жодних труднощів не було. Іноді судинним хірургам доводиться виконувати технічно значно складніші оперативні втручання на судинах, зокрема при аневризмі аорти. А під час трансплантації застосовували буквально філігранну хірургічну техніку.
Колектив щиро радіє з того, що в нашій лікарні змогли дати старт трансплантації органів у Чернівецькій області. Вдячні львівським колегам за вражаючу високопрофесійну роботу. Водночас, розуміємо, що нам потрібно рухатись далі – розвивати цей напрямок та набувати досвід. Адже органна трансплантація включає не тільки хірургічне втручання, а й підготовку донора і реципієнта до пересадки органів, виведення цих пацієнтів із раннього посттрансплантаційного періоду, медичний супровід надалі тощо. Поступово необхідно напрацювати цей досвід для того, щоб зробити трансплантації звичним явищем у нашому регіоні й пересаджувати не тільки нирки, а й печінку, підшлункову залозу, легені, серце.