У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ЛІКАРНІ ПРОВЕДЕНА ПЕРША НА БУКОВИНІ ПЕРЕСАДКА НИРКИ

У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ЛІКАРНІ ПРОВЕДЕНА ПЕРША НА БУКОВИНІ ПЕРЕСАДКА НИРКИ

11 січня на базі трансплантологічного центру ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» було проведено першу в Чернівецькій області трансплантацію нирки від родинного донора.
Пересадку органа провели лікарі-хірурги Першого територіального медичного об’єднання міста Львів та ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня».
Оперативне втручання включало декілька етапів й тривало понад чотири години. Спершу нирку вилучили в донора, яким стала мати для свого сина. Опісля орган підготували до пересадки й вживили молодому чоловікові.
Трансплантація пройшла успішно. Наразі донор та реципієнт знаходяться у стабільному стані під постійним наглядом медичних працівників обласної лікарні.
Перший успішний трансплантаційний досвід дозволяє наблизити надання трансплантологічної допомоги до мешканців області та зробити її значно доступнішою. Весь об’єм медичних послуг з трансплантації можна отримати в межах Чернівецької області, не витрачаючи зайвий час та кошти на доїзд в інші регіони.
До трансплантологічного центру ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» можна звертатись як з питань пересадки органів, так і щодо діагностики та отримання консультацій лікарів-трансплантологів. Зокрема, для отримання:
– консультації лікаря-нефролога;
– консультації лікаря-уролога;
– консультації лікаря-гастроентеролога;
– консультації лікаря трансплант-координатора (якщо хворий має встановлений діагноз і має родинного донора);
– для проходження дослідження та аналізів на сумісність з родинним донором;
– консультації лікаря-трансплантолога (для пацієнтів, які потребують трансплантації та тих, кому вже були пересаджені органи);
– лабораторні дослідження та аналізи щодо роботи нирок, печінки;
– для дослідження концентрації такралімусу в крові;
– для здійснення супроводу пацієнтів із пересадженими органами;
– для корекції імуносупресивної (замісної) терапії;
– для внесення даних до ЄДІСТ (електронної бази даних донорів та реципієнтів);
– для реєстрації реципієнтів в ЄДІСТ (електронної бази даних донорів та реципієнтів) на лист-очікування.