Медсестри обласної лікарні – насторожі інфекційного контролю

Медсестри обласної лікарні – насторожі інфекційного контролю

– Кожний пацієнт, який потрапляє в заклади охорони здоров’я, має бути впевненим в безпеці щодо захворювання внутрішньолікарняною інфекцією. Медична допомога нікому не має завдавати шкоди. Однак щороку у всьому світі пацієнти часто підхоплюють різні хвороби там, де лікуються. Своєю чергою, інфікуються й медичні працівники, які з ними контактують. Зменшити дану тенденцію покликаний інфекційний контроль. Організація навчання і підготовка медичного персоналу системі організації профілактики інфекцій та забезпечення належного інфекційного контролю повинні бути регулярними. Короткострокові семінари допомагають зберегти спадкоємність в підготовці персоналу для роботи в системі П І І К, – каже медичний директор з медсестринства ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», голова ЧОГО «Асоціація медичних сестер» Віоріка РОШКА. – Враховуючи сучасні вимоги нормативно-правових актів профілактики інфекцій та інфекційного контролю і втрату чинності деяких з них, 16 грудня на базі ОКНП «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» було проведено семінар для керівників з питань медсестринства ЗОЗ області.
Семінар «Організація профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я. Сучасні вимоги нормативно-правових актів», організований ЧОГО «Асоціація медичних сестер» за сприяння Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.
Учасники заходу мали нагоду отримати найбільш актуальну та вичерпну інформацію щодо нововведень. Загалом у навчанні взяли участь медичні сестри з різних закладів охорони здоров’я краю, зокрема й представники ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня».
Семінар був проведений з дотриманням усіх протиепідемічних вимог та за наявності COVID-сертифікатів про вакцинацію.
Організатор висловлює вдячність за сприяння в проведенні семінару директору Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Олегу ЧОРНОМУ, директору ДУ «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Наталії ГОПКО та генеральному директору ОКНП «Чернівецький обласний центр ЕМД та МК» Володимиру ЄЛЕНЄВУ.
Окремо ЧОГО Асоціація Медичних Сестер адресує слова подяки спікерам семінару, якими виступили: завідувач відділу ДУ «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Тетяна Нестеровська, епідеміолог Вадим Дятлов, лікар-епідеміолог науковий співробітник інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України Оксана Циганчук, фахівець з інфекційного контролю асоціації «Служба організації інфекційного контролю», координатор програми «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» Людмила Катреча.
У рамках семінару Олег Чорний та Віоріка Рошка вручили ряд нагород, відзначивши медичних сестер Почесними грамотами за сумлінну працю та високий професіоналізм.