ХІРУРГИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОІ ЛІКАРНІ ЗАШИЛИ ШЛУНОК ЛАПАРОСКОПІЧНО

ХІРУРГИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОІ ЛІКАРНІ ЗАШИЛИ ШЛУНОК ЛАПАРОСКОПІЧНО

Впродовж доби прооперований пацієнт вже був на ногах
В ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» продовжують активно розвивати мініінвазивні методи оперативних втручань. Відтак, днями лікарі-хірурги підрозділу хірургії першими провели успішну лапароскопічну операцію з ушивання перфоративної виразки шлунка. Досі такі операції проводили звичайним способом – через великий розріз черевної порожнини.
Як розповідає начальник хірургічного підрозділу Андрій ТЮЄВ, до Чернівецької обласної лікарні швидкою допомогою за екстреними показами був доставлений молодий чоловік зі скаргами на різький біль у животі. Медики запідозрили перфоративну виразку. У перші години у таких пацієнтів виникає хімічний перитоніт, коли шлунковий сік витікає у черевну порожнину. Якщо такого хворого прооперувати протягом 6 годин, то обійдеться без ускладнень.
Оскільки пацієнт звернувся за меддопомогою майже відразу, як тільки відчув нездужання. Вже протягом декількох годин від початку захворювання він був в операційній. Для уточнення локалізації виразки та розповсюдженості явищ перитоніту хворому була виконана діагностична відеолапароскопія. Що дозволило швидко підтвердити діагноз та приступити до оперативного лікування. Оперпцію також провели лапароскопічно. Шлунок зашили через невеликі проколи – два проколи по 5 мм і два – по 10 мм. Впродовж доби пацієнт вже був на ногах, а на третю – виписаний додому.
Працювала операційна бригада у складі начальника хірургічного підрозділу Тюєва А.В, лікарів-хірургів Рудого О.Д. та Рудого О.О., лікаря-анестезіолога Підручняка Д.Б.
– Медична наука розвивається дуже швидко. Одним з напрямів явного прогресу в медицині є застосування малоінвазивних технологій, зокрема в хірургії. Оскільки такі методики лікування суттєво скорочують час та витрати на лікування, вони є економічно обгрунтованими. Відтак, активно розвиваються, безпосередньо в Чернівецькій обласній лікарні. Особливим успіхом для наших хірургів стало впровадження ліпароскопічних операцій як при хронічних, так і при гострих станах. Переконаний, у цьому майбутнє високоспеціалізованої хірургічної клініки, – каже в. о. генерального директора ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», професор, заслужений лікар України Дмитро ДОМБРОВСЬКИЙ.
ВАЖЛИВО
Виразкова хвороба шлунка є однією з найбільш поширених патологій гастродуоденальної зони. В Україні дана патологія складає 13,3% від загальної кількості випадків захворювань шлунково-кишкового тракту. Перфорація виразки – гостре ускладнення, яке трапляється у 10% випадків.
У результаті перфорації виразки (буквально – дірки) вміст шлунка чи дванадцятипалої кишки потрапляє до черевної порожнини, що призводить до швидкого розвитку перітоніту – запального процесу в очеревині, який супроводжується важкою інтоксикацією і в разі не надання своєчасної медичної допомоги може спричиняти смерть.
КОНТАКТНІ ТЕЛЕФОНИ:
050 103 03 47; 050 103 03 67 – підрозділ хірургії ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня»