Судинні хірурги ОКЛ видалили з ноги постковідної пацієнтки понад метровий тромб

Судинні хірурги ОКЛ видалили з ноги постковідної пацієнтки понад метровий тромб

Як відзначають медики, явище тотального тромбозу рук чи ніг часто спостерігається у пацієнтів, які перенесли COVID-19.
4 листопада в підрозділі хірургії судин ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» було проведено тромбектомію – операцію з видалення тромбів із судин. Хірургічне втручання провела операційна бригада у складі: начальника підрозділу судинної хірургії Миколи ІЛЬЧИШИНА, лікарів судинних хірургів – Юлії ПШИБОРОВСЬКОЇ та Олега МАСНОГО.
Особливістю цього оперативного втручання стала кількість тромботичних мас, які лікарі вилучили з артерій пацієнтки через невеличкий розріз, довжиною до 1,5 см. Зокрема, у ході операції судинні хірурги видалили з живота та артерій лівої ноги хворої тромб, завдовжки з понад 1 метр. Патологічне утворення перекривало здухвинну, стегнову, підколінну та гомілкові артерії.
– Пацієнтку доправили до обласної лікарні автомобілем швидкої медичної допомоги напередодні зі скаргами на біль у лівій нозі та її оніміння, а також з показниками артеріального тиску 200/100 мм рт. ст. З анамнезу відомо, що такий стан хворої супроводжувався протягом 4-5 днів, а попередньо вона перехворіла на COVID-19. Після відповідного дообстеження було прийнято рішення про термінове оперативне втручання, адже в разі ненадання своєчасної медичної допомоги, існував ризик втратити ногу. Операція пройшла успішно і наразі стан пацієнтки стабільний, – розповідає лікуючий лікар, судинний хірург Юлія ПШИБОРОВСЬКА.
Судинні хірурги відзначають, що артеріальні або венозні тромбози на фоні коронавірусної хвороби COVID-19 – часте явище. Воно спостерігається як під час перебігу хвороби, так і в постковідний період. У цієї категорії хворих дана патологія протікає досить нестандартно – судини ніг чи рук тромбуються повність, тобто настає тотальний тромбоз.
Відтак, важливо своєчасно звернутись за медичною допомогою.
❗ Першими симптомами, за якими можна запідозрити тромбоз є:
🔴 оніміння руки, ноги частково чи повністю,
🔴 відчуття мурашок в ураженій кінцівці,
🔴 гострий біль, котрий важко зняти знеболювальними засобами.
❗ При такому стані у жодному разі не займайтесь самолікування! Своєчасно зверніться за медичною допомогою.
☎ 050 103 08 66 – контактний телефон підрозділу хірургії судин Чернівецької обласної клінічної лікарні
☎ 050 103 05 28; 050 103 05 94 – приймальний підрозділ для надання невідкладної медичної допомоги Чернівецької обласної клінічної лікарні.