У Чернівецькій обласній лікарні оновили обладнання для гемодіалізу

У Чернівецькій обласній лікарні оновили обладнання для гемодіалізу

У підрозділі амбулаторного гемодіалізу ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» оновили апарати для проведення екстракорпорального гемодіалізу.

Досі штучне очищення крові пацієнтам із хронічною недостатністю проводили на апаратах, які були встановлені близько чотирьох років тому. При інтенсивному використанні частина з них вичерпала свій ресурс, тож потребувала ретельного технічного догляду та сервісного обслуговування, за що, у зв’язку із закінченням гарантії, треба було додатково платити.

Уникнути зайвих фінансових витрат та оновити «штучні нирки», допомогли представники однієї з німецьких фірм-виробників цих апаратів. За сприяння керівництва Чернівецької обласної ради було проведено перемовини, після чого виробник погодився надати Чернівецькій обласній клінічній лікарні обладнання для проведення гемодіалізу в безоплатне користування.

Наразі вже замінено 13 апаратів «штучної нирки». Передбачається, що до кінця 2021 року буде оновлено всі 20 медичних приладів. Це нове якісне обладнання, яке, зрозуміло, тривалий час не буде потребувати додаткових фінансових вкладень.