«Консультанти» здійснили свій перший виїзд – соціальний проєкт обласної лікарні успішно стартував

«Консультанти» здійснили свій перший виїзд – соціальний проєкт обласної лікарні успішно стартував

ОКНП “Чернівецька обласна клінічна лікарня” ініціювала соціальний проєкт «КОНСУЛЬТАНТИ», який проходить під гаслом «Якісно консультуйсь – своєчасно лікуйсь» й передбачає виїзди провідних лікарів медичного закладу в райони області для надання безкоштовних консультативно-діагностичних послуг.
Так, 22 жовтня проєкт успішно стартував із КНП «Сокирянська лікарня», куди «Консультанти» здійснили свій перший виїзд.
– Протягом останнього часу хірурги нашої лікарні у своїй практиці все частіше зустрічають важкі вкрай занедбані хвороби. У більшості випадків патологіям можна було або взагалі запобігти, або попередити їх прогресування й ускладнення, здійснивши своєчасну діагностику. Розуміємо, що така ситуація зумовлена пандемією COVID-19, котра не тільки не сприяла лікування хірургічних патологій, а й взагалі витіснила всі хвороби на дальній план, – каже в. о. генерального директора ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Дмитро ДОМБРОВСЬКИЙ. – Крім того, в нинішній українській медицині зламана система профілактики захворювань. Відтак, разом з нашими високопрофесійними колегами вирішили запустити соціальний проєкт «Консультанти». З одного боку – це надання безкоштовнтх консультативно-діагностичних послуг населенню, а з іншого – обмін досвідом й надання методичної допомоги колегам у районах. У планах «Консультантів» – періодично відвідувати кожен район. Тому це довгостроковий проєкт. Сподіваюсь, зможемо бути корисними для мешканців нашого краю.
Перебуваючи в Сокирянська лікарня, фахівці ОКЛ здійснили в середньому понад 20 консультацій кожен із супроводом УЗД-дійагностики на портативному апараті, який привезли із собою. Частині пацієнтів призначили лікування, декому відкорегували вже наявне, а частину скерували на дообстеження.
– Пропозицію щодо надання безкоштовних виїзних консультативно-діагностичних медичних послуг ініціював керівник нашої лікарні. Оскільки в лікарській практиці бачимо багато занедбаних хвороб і часто процес буває незворотнім, залюбки підтримали цю ідею. Переконаний, що поступово, спільними зусиллями з фахівцями у районах, зможемо покращити ситуацію щодо своєчасної діагностики та хоч частково змінити свідомість громадян в плані важливості профілактики, – відзначає хірург-ендокринолог, кандидат медичних наук Олександр БІЛООКИЙ.
Нагадаємо, що 22 жовтня в КНП «Сокирянська лікарня» працювала виїзна консультативно-діагностична бригада у складі високопрофесійних фахівців ОКЛ: лікаря-судинного хірурга Миколи ІЛЬЧИШИНА, лікаря-ендокринного хірурга, кандидата медичних наук Олександра БІЛООКОГО та лікаря кардіолога Людмили БОЙКО.
Адміністрація лікарні адресує вдячність лікарям за командну роботу та активність.
Окремо висловлюємо слова вдячності керівництву Сокирянської ОТГ та КНП «Сокирянська лікарня», а також ВДНЗ України Буковинський державний медичний університет за співпрацю.