Чернівецька обласна лікарня отримала інноваційний медпрепарат для лікування COVID-19

Чернівецька обласна лікарня отримала інноваційний медпрепарат для лікування COVID-19

5 жовтня до ОКНП “Чернівецька обласна клінічна лікарня” привезли інноваційні медичні препарати для лікування коронавірусної хвороби COVID-19 – «Бамланівімаб» та «Етесевімаб».
Дані ліки – це моноклональні антитіла, які діють безпосередньо на вірус. Вони працюють у такий спосіб – зв’язуються зі спайковими білками SARS-CoV-2, запобігаючи проникненню вірусу у клітини та подальшому його розмноженню. Як відомо, ці ліки дозволяють прискорити одужання хворих на коронавірус і запобігають виникненню ускладнень.
«Бамланівімаб» та «Етесевімаб» Україна отримала в якості гуманітарної допомоги, яка була надана американською благодійною організацією Direct Relief за сприяння посольства України в США.
Як пояснили у Департаменті охорони здоров’я Чернівецької ОДА, інноваційні ліки призначатимуть буковинцям, котрі через супутні хвороби матимуть ризик важкого перебігу COVID-19. Наразі вже розробляють наказ про розподіл препаратів між медичними закладами області, а також документ, що регламентуватиме призначення «Бамланівімабу» та «Етесевімабу».
Досі в Україні не існувало спеціального лікування коронавірусної хвороби COVID-19, тож його здійснювали симптоматично.