3D технологій у медицині – вже не фантастика, в Чернівецькій обласній лікарні – це сьогодення

3D технологій у медицині – вже не фантастика, в Чернівецькій обласній лікарні – це сьогодення

Нещодавно у підрозділі ортопедії і травматології ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», вперше виконали втручання із застосуванням 3D-моделювання.
– Використання сучасних 3D технологій у медицині – вже не фантастика. У нас – це реалії сьогодення, – каже начальник підрозділу ортопедії і травматології ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» Валентин ВАСИЛОВ. – 3D-моделювання з виготовленням пластикового прототипу кістки пацієнта було застосовано при плануванні та виконанні складного оперативного втручання. У лабораторії 3D -друку за даними КТ-обстеження була створена 3D-модель тазу пацієнта. Це дозволило наочно оцінити ступінь деформації. На створеному персоніфікованому макеті лікарі провели симуляційну операцію з індивідуальним підбором фіксаторів, як за розміром, так і за розташуванням. У результаті це допомогло потім успішно провести складну операцію.
Хірургічне втручання провела операційна бригада у складі ортопедів-травматологів-хірургів В. Василова (Валентин Василов), М. Шваба, В. Цинтаря (), О. Гайдея та анестезіолога – начальника підрозділу анестезіології, інтенсивної терапії та політравми К. Дроника (Dronyk Kostyantyn)
Як додає Валентин ВАСИЛОВ, у європейських клініках такий підхід є стандартом індивідуального хірургічного лікування. Створення на передопераційному етапі 3D-моделі ушкодженої кістки дозволяє підібрати індивідуальний підхід і розробити для пацієнта персональну операцію з високоточного виправлення деформації, визначити необхідні розміри й положення фіксаторів, скоротити час виконання оперативного втручання та зробити його менш інвазивним.
Тепер такі надсучасні операції виконують фахівці ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня».