До обласної лікарні надійшла сучасна ендоскопічна відеосистема, придбана у рамках транскордонного проєкту

До обласної лікарні надійшла сучасна ендоскопічна відеосистема, придбана у рамках транскордонного проєкту

Нещодавно до ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» надійшла сучасна ендоскопічна відеосистема з дуоденоскопом та терапевтичним гастроскопом, яка була придбана у ході реалізації транскордонного проєкту «Підвищення якості медичних послуг щодо малоінвазивних процедур у прикордонному регіоні Румунія – Україна» в рамках Спільної операційної програми «Румунія-Україна».
Також за рахунок спонсорської допомоги було придбано аргоно-плазмовий коагулятор з електрохірургічним блоком.
Інноваційне медобладнання дасть змогу розвивати новий напрямок надання медичної допомоги в Чернівецькій обласній лікарні – інтервенційну ендоскопічну хірургію. Це напрям мініінвазивної хірургії, що дозволяє проводити радикальні операційні втручання чи інвазивні діагностичні процедури через лінійні розрізи та точкові проколи тканин, а також через природні фізіологічні отвори за допомогою ендоскопічного обладнання. Для даних операцій характерна мала травматичність, орагнозберігання, суттєве скорочення та полегшення післяопераційного періоду.
Зокрема, завдяки цьому обладнанню, в ОКЛ стануть доступні такі оперативні втручання, як інтервенційна ендоскопія з можливістю ендоскопічних операційних втручань на жовчних протоках, ендоскопічний гемостаз при шлунково-кишкових кровотечах, ендоскопічні втручання при ахалазії стравоходу (спазмі м’язової оболонки стравоходу чи недостатнє його розширенням при ковтанні їжі) та стенозі виходу зі шлунка, різного виду поліпектомій (видалення поліпів) шлунка, тонкої та товстої кишки, едоскопічне склерозування варикозного розширення вен стравоходу та багато інших оперативних втручань.