Анестезіологи ОКЛ отримали від меценатів нейростимулятор

Анестезіологи ОКЛ отримали від меценатів нейростимулятор

Днями благодійники подарували анестезіологам ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» нейростимулятор Стімуплекс HNS 12.
Як розповідає завідуючий підрозділу анестезіології, інтенсивної терапії та політравми ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» Костянтин ДРОНИК, подарований меценатами апарат – це високоточний прилад для локалізації нервових шляхів. Він створений для стимуляції нервових волокон спеціальними голками з високим контактним опором задля визначення просторового положення нервового стовбура щодо кінчика голки. Голки для стимуляції дозволяють вводити місцевий анестетик поруч з нервовим волокном й забезпечити знеболення.
Приміром, щоб провести операцію на стопі (навіть ампутацію) потрібно зробити блокаду двох нервів і все, під час операції та декілька годин після неї, пацієнти не буде відчувати болю.
Особливість даної методики анестезії полягає в тому, що її застосування забезпечує блокаду нервів, не травмуючи їх. Тож у порівнянні із загальним знеболення, регіонарною анестезією (сма, епідуральною), знеболення за допомогою нейростимулятора спричиняє менше ускладнень та є максимально безпечним.