У відділенні анестезіології та ІТ ОКЛ з’явився апарат для HFNC-оксигенотерапії

У відділенні анестезіології та ІТ ОКЛ з’явився апарат для HFNC-оксигенотерапії

Нещодавно до обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна клінічна лікарня» доставили сучасний апарат для HFNC-оксигенотерапії. Нове обладнання привіз з-за кордону й передав у відділення анестезіології, інтенсивної терапії та політравми лікарні буковинець-меценат Михайло СНІГУРЯК.
Як відзначають лікарі-анестезіологи та реаніматологи, особливість даного апарата у тому, що він дозволяє здійснювати високопотокову оксигенотерапію через носові канюлі. Відтак, дає можливість забезпечити первинний етап неінвазивної вентиляції для пацієнтів з COVID-19, а також для хворих з гострим респіраторним дистрес-синдромом іншої етіології.
Також дане обладнання через герметичну лицеву маску може застосовуватись як альтернатива неінвазивної СРАР-терапії при протипоказах до останньої, а саме: ХОЗЛ, емфізема легень, бульозна хвороба легень, суб – або декомпенсована серцево-судинна патологія тощо.
Такий метод неінвазивної вентиляції є невід’ємною частиною протоколів з респіраторної підтримки пацієнтів з COVID-19 провідних країн світу і України та дозволяє медикам і пацієнту утриматись від інвазивної (через ендотрахеальну трубку) штучної вентиляції легень.
Вдячні М. СНІГУРЯКУ та небайдужим громадянам за допомогу та підтримку нашого медичного закладу.