Історія

Історія

КНП “Чернівецька обласна клінічна лікарня” – комунальний заклад охорони здоров’я, центр надання спеціалізованої консультативної, лікувальної та профілактичної медичної допомоги населенню області та м. Чернівці.

1 жовтня 2018 року лікарня відзначила свій 132-річний день народження.

ОКУ “Чернівецька обласна клінічна лікарня” – багатопрофільний лікувально-профілактичний заклад вищої акредитаційної категорії, який надає третинну, висококваліфіковану і високоспеціалізовану медичну допомогу населенню та організаційно – методичну допомогу медичним закладам області. За підсумками роботи за останні п’ять років лікарня увійшла в реєстр ведучих підприємств України в номінації „Медицина та охорона здоров’я”, а Науково-експертна Рада Національної іміджової програми „Лідери XXI століття” Асамблеї ділових кіл України інституту рейтингових досліджень нагородила лікарню дипломом „Кращі підприємства України”. В 2012 році лікарня визнана переможцем першого в Україні конкурсу “Національна Медична премія” та нагороджена пам’ятним знаком і грошовою премією.

З метою підвищення конкурентоздатності медичних послуг, вимог до діяльності ОКУ „Чернівецька обласна клінічна лікарня” забезпечено створення, впровадження та функціонування системи управління якістю відповідно до вимог ДСТУ 180 9001:2009 і, як результат, сьогодні лікарня отримала сертифікат Національного органу України з сертифікації терміном на 5 років, який підтверджує, що система управління якістю в нашому закладі стосовно надання медичних послуг згідно з чинними нормативними документами в Україні відповідає вимогам ДСТУ 180 9001:2009 «Системи управління якістю.Вимоги»

До структури лікарні входять:

 • консультативна поліклініка на 275 відвідувань у зміну,
 • 17 стаціонарних відділень,

з них 10 хірургічного профілю – 385 ліжок, 6 терапевтичного профілю –230 ліжок, а також:

 • відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії – 15 ліжок,
 • допоміжні, параклінічні відділення.

В обласній консультативній поліклініці надається медична консультативна допомога з 28 спеціальностей. Кількість відвідувань до лікарів поліклініки в середньому становить 538 за один робочий день (при плановому навантаженні 175), тобто фактична потужність перевищує планову в 1,4 рази.

У спеціалізованих відділеннях лікарні щорічно лікується понад 23 500 хворих, виконується 10 – 11 тис. оперативних втручань, більша половина з яких – операції високої складності.

На базі клінічних відділень лікарні створено ряд обласних центрів спеціалізованої медичної допомоги, серед яких:

 • гемодіалізу,
 • інтенсивної терапії екстракорпоральних методів детоксикації,
 • судинної патології,
 • уронефрологічний,
 • хірургічної стоматології,
 • проктологічний,
 • гастроентерологічний,
 • гепатологічний,
 • офтальмо-травмвтологічний
 • гіпербаричної оксигенації,
 • ортопедо-травматологічний,
 • мікрохірургії ока,
 • ЛОР-центр.

Йде активна робота по створенню на базі лікарні нових відділень і центрів надання висококваліфікованої медичної допомоги.

В лікарні постійно змінюється структура спеціалізованих відділень у відповідності до захворюваності населення області, яка щорічно вивчається. Поповнюється матеріально-технічна база. Одними з перших в лікарні впроваджуються сучасні лікувально-діагностичні методики.

3начну роботу проводять фахівці лікарні по наданню організаційно-медичної, невідкладної та планової консультативної допомоги медичним закладам області. Щорічно виконується понад 300 планових та майже 600 екстрених виїздів.

Лікарня плідно співпрацює з науковцями Буковинського державного медичного університету, колективами інших лікарень м. Чернівці та області.

У лікарні працює:

8 Заслужених лікарів України та 2 заслужених працівника охорони здоров’я України,

13 лікарів мають науковий ступінь кандидата медичних наук та 2 – доктора медичних наук.

Із 267 лікарів – 132 – спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії та 40 – першої.

На базі лікарні функціонують структурні підрозділи ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», спільно з якими здійснюється робота по забезпеченню лікувально-діагностичного процесу, підготовці і перепідготовці медичних кадрів та проведення медичних наукових досліджень.

Щорічно в лікувально-діагностичний процес впроваджується понад 40  нових методів діагностики та лікування.

На сучасному етапі відбувається процес структурно-функціональної перебудови вітчизняної спеціалізованої служби, здійснюється пошук i запровадження реальних шляхів раціоналізації її функціонування, підвищення якості та ефективності надання високоспеціалізованої медичної допомоги.